image00Широке впровадження впливу на орган зору фізичними факторами з допомогою спеціальних апаратів та пристроїв спрямовано на підвищення рівня зорових функцій — гостроти зору, контрастної чутливості, оптичної установки очей, покращення обмінних процесів в тканинах очного яблука, що сприяє профілактиці погіршення зору.

image02

В апараті використовуються повітряні хвилі як засіб масажного впливу з метою поліпшення живлення тканин ока. Апарат покращує гемодинаміку, гідродинаміку очей, знімає м’язові спазми, сприяє регенерації тканин, підвищує насичення киснем тканин ока та його придатків, підвищує ефективність медикаментозної терапії.

image01

У зоровій системі імпульси виникають і поширюються під впливом світла. Але той же процес можна викликати штучно під впливом слабкого електричного струму — людина буде відчувати спалах світла в оці — так званий фосфен. За допомогою апарату відбувається черезшкірна електростимуляція внутрішніх структур ока імпульсним струмом слабкої інтенсивності з різною амплітудою і частотою прямокутних пачкових імпульсів. Застосовується для лікування амбліопії, слабкості акомодації, прогресуючої короткозорості, дистрофіях зорового нерва та сітківки очей.

image04

Призначений для ритмічної фотостимуляції біоелектричної активності зорової системи світлом різної частоти і довжини хвилі з метою поліпшення зорових функцій, профілактики загального і зорового втомлення.

image03

Принцип дії приладу заснований на стимулюючому впливі низькоенергетичного гелій-неонового лазерного випромінювання у вигляді картини «зернистості» – спекла. Застосовується для лікування амбліопії, зоровї втоми, порушення акомодації, прогресуванні короткозорості.

АмблиопанорамаТренажер для стимуляції сітківки ока призначений для підвищення гостроти зору амбліопічного (загальмованого) ока. В основу методу покладено спосіб тренування панорамними фігурними «сліпучими» полями, що становить ефект послідовного образу. Після засвічення сітківки за допомогою спалаху табло екрану в полі зору з’являється образ фігури тесту зі зворотним контрастом, який поступово згасає і зникає, при повторній стимуляції фіксується інша фігура тесту. Спостереження перед оком послідовного образу тестової фігури призводить до стимуляції роботи рецепторів сітківки, надаючи «розторможуючу» дію.

image05

Робота тренажера заснована на пред’явленні оку частотно-просторової контрастної решітки, обертається, з різною комбінацією кольорів із збільшенням їх просторової частоти. Апарат призначений для зняття, профілактики зорової втоми та підвищення гостроти зору. Дія приладу заснована на сприйнятті кольору, яке пов’язане з функцією колбочкових клітин сітківки. Існує три типи колбочок: «червоні», «зелені» та «сині», які містять різні пігменти і поглинають світло з різною довжиною хвилі. Сприйняття кольору викликає різні фізіологічні реакції з боку органу зору та організму в цілому. Червоний колір покращує мікроциркуляцію, підвищує чутливість рецепторів сітківки і гостроту зору. Зелений колір покращує мікроциркуляцію ока, знижує внутрішньоочний тиск, найбільш ефективно відновлює біоритм зорового аналізатора. Синій колір має заспокійливу дію, нормалізує сон, знижує внутрішньоочний тиск.

image07

Прилад застосовується для відновлення зору при короткозорості, далекозорості, астигматизмі, для лікування всіх форм амбліопії, спазму акомодації, профілактики зорової втоми, особливо при роботі з комп’ютером. Мета методу полягає у розвитку природної здатності мозку відновлювати спотворене на сітківці ока зображення. Пацієнт перебуває перед екраном, на якому демонструється відеофільм, при цьому у пацієнта реєструють електроенцефалограму над проекцією зорової кори мозку. Сигнал передається в комп’ютер для аналізу біострумів мозку в реальному часі. У залежності від фази коливань активності нейронів комп’ютер управляє включенням та гасінням екрану монітора. В ході щоденних повторень цієї процедури мозок пацієнта поступово формує нові рефлекторні зв’язки, що забезпечують більш високий рівень зоровий функцій за рахунок зміни збудливості нейронів зорової кори та оптимізації параметрів їх рецептивних полів.

image09

Застосування очних крапель, вітаміно-мінеральних комплексів та спеціальних медикаментів є додатковим, але дуже важливим чинником у профілактиці прогресування короткозорості, усунення втомлення очей під час зорового навантаження, при лікуванні ускладнень в процесі носіння контактних лінз. Після функціонального обстеження ограна зору лікар-офтальмолог ЦОР ОКТАР призначить конкретний комплекс лікувально-профілактичних заходів за такими напрямами:

  • Профілактика прогресування початкового погіршення зору
  • Профілактика та лікування зорової втоми при роботі з комп’ютерами та відеотерміналами
  • Нормалізація кількості та якості сльозопродукції при синдромі «сухого ока»
  • Усунення ускладнень при порушенні правил користування м’якими контактними лінзами.