image00 Більше 1,6 мільярда людей у всьому світі страждають від короткозорості (міопії). У деяких країнах Азії понад 80% дітей вражені цією недугою, у США — 42% всього населення країни, в Європейських державах — 25-30%.
Короткозорість частіше всього проявляється вже в дитячому віці і неухильно прогресує до 21-23 років, причому, чим раніше вона починається, тим більше виражена ступінь втрати зорових функцій з віком до її стабілізації. При цьому короткозорість не тільки негативно впливає на освіту та соціальний розвиток, але і збільшує з віком ризик катаракти, глаукоми, відшарування сітківки, інших інвалідизуючих захворювань органа зору.
Контроль над прогресуючою короткозорістю — одне з найбільш актуальних завдань в сучасних наукових дослідженнях і практичній діяльності лікарів-офтальмологів. Нові технології дозволяють впливати на якість зображення в периферичних відділах сітківки і таким чином затримувати надмірний ріст очного яблука вздовж передньо-задньої осі.

Нічна корекція зору, або Рефракційна Терапія Рогівки (CRT) – найсучасніший вид контактної корекції короткозорості.

image00CRT (ортокератологія) — метод впливу на рогівку ока із застосуванням жорстких газопроникних контактних лінз спеціального дизайну на період сну для тимчасової корекції короткозорості. Особлива конструкція цих лінз після 6-8 годинного носіння в нічний час забезпечує 100% зір без будь-якої додаткової корекції на термін до 24 і більше годин. Під дією ОК-лінз (ортокератологічних лінз) на передній поверхні рогівки формується складна оптична зона, що дозволяє добре бачити вдалину і зблизька без напруги. Це створює оптимальні умови для зору, полегшує роботу акомодації (забезпечення чіткого фокусування на близьких відстанях) і гальмує прогресування короткозорості.

Вночі – лінзи на очах, вдень — відмінний зір без окулярів і лінз

image01Нічна корекція зору, або Метод Рефракційної Терапії Рогівки (ортокератологія) пройшов тривалі клінічні спостереження і був сертифікований в 2002 році в США (FDA) і в країнах об’єднаної Європи (CE) як ефективний і безпечний метод корекції зору без вікових обмежень, починаючи з 6-річного віку.

У 2005 році рефракційна терапія рогівки лінзами Paragon CRT 100 (США), а в 2013 році лінзами для ортокератологіі «Доктор Лінз» (Росія) сертифікована Моз України до застосування на території України.

ОК-лінзи (ортокератологічні жорсткі газопроникні контактні лінзи спеціального дизайну)

 • кожен вечір перед сном надягаються на очі, вранці знімаються
 • змінюють заломлення рогівки ока, усуваючи короткозорість до 100% на весь наступний день
 • позбавляють від усіх обмежень під час бадьорості, пов’язаних з носінням окулярів і денних контактних лінз
 • не викликають кисневої недостачі рогівки ока, вимагають мінімального догляду
 • ефект тимчасовий, настає протягом 1-2 тижнів від початку використання, після припинення короткозорість відновлюється протягом 1 тижня
 • корекція зору доступна з 6-річного віку
 • усувається короткозорість до 6,0 діоптрій з астигматизмом до 1,75 діоптрій
 • прогресування короткозорості сповільнюється в 2 рази, а в 70% випадків відсутнє
 • лікувальна програма розрахована на 1 рік, включає повний комплекс діагностики та лікарського контролю

див. також:

image00Це м’які контактні лінзи спеціального дизайну з посиленим заломленням на периферії оптичної зони. Наукові дослідження показали значне зниження прогресування короткозорості та подовження передньо-задньої осі ока при носінні таких мультифокальних лінз.

 • М’які контактні лінзи з високою кисневою проникністю, прекрасною зволоженістю та еластичністю для забезпечення максимального комфорту
 • рекомендовані для щомісячної заміни
 • рекомендовані з 8-річного віку
 • ефективно стабілізують короткозорість в 50% випадків

див. також:

image01Застосування різних видів стимулюючої енергії світлового, електромагнітного та лазерного випромінювання, а також тренування акомодаційних м’язів, що забезпечують чітке бачення на різних відстанях, і нервових структур, що відповідають за формування зорових образів, безсумнівно покращують ефективність функціонування зорового аналізатора і сприяють зменшенню прогресування короткозорості та інших порушень гостроти зору.

З цією метою застосовуються комплекси спеціального апаратного лікування 10-15 процедур 2-3 рази на рік часто із застосуванням медикаментозних засобів у вигляді очних крапель, вітамінно-мінеральних комплексів та харчових добавок. див. також: